Poniżej znadziejsz wszytskie informacje dotyczące współpracy z aplikacja Glovo.

Stawki i stawka gwarantowana:


Stawka gwarantowana jest dynamiczna, jej wysokość jest ustalana na podstawie zapotrzebowania, natomiast stawki za zlecenia są stałe:

● Podstawa za wykonanie zlecenia - 3,50 zł

● Stawka za kilometr (według Google Maps) od punktu w którym się znajdujemy do punktu odbioru towaru - 1,40 zł

● Stawka za kilometr (według Google Maps) od punktu odbioru towaru do punktu dostawy - 1,40 zł

● Bonus w przypadku zmiany adresu punktu odbioru lub dostawy; 2,50 zł

● Mnożniki za nieprzyjemną pogodę (deszcz, śnieg, silny wiatr…); +15%Warunki :


- Należy znajdować się w strefie obsługi przez cały zarezerwowany czas;

- Nie należy się spóźniać na zmianę (można zameldować się w strefie już 25 minut przed rozpoczęciem zmiany, ponieważ nawet minuta spóźnienia automatycznie wyklucza stawkę gwarantowaną na daną godzinę);

- Warto dbać o to, aby mieć baterię w telefonie naładowaną powyżej 20%;

- Należy odbierać wszystkie telefony od działu wsparcia oraz reagować na notyfikacje “push”;

- Nie należy trzymać się granicy strefy - dodatkowo, jeśli agent działu wsparcia poprosi o przeniesienie się w miejsce większego zapotrzebowania na kurierów, staramy przemieścić się tam niezwłocznie, gdyż brak reakcji może wiązać się z usunięciem godziny z grafiku;

- Należy mieć włączony GPS i stały dostęp do sieci oraz precyzyjną lokalizację za pomocą Wi-Fi (nawet nie połączone z żadną siecią powoduje że nasza lokalizacja jest lepiej rozpoznawana);

- Warto włączyć auto-akceptację zamówień.


Ocena pracy i oczekiwania wobec kuriera:


- Dopuszczalna ilość przepisanych zamówień na innego kuriera (czerwony przycisk w aplikacji) wynosi 1-2 razy miesięcznie. Używanie tej funkcji skutkuje obniżeniem punktacji za doskonałość, oraz może spowodować ograniczony dostęp do aplikacji.

- Przepisanie zamówienia na innego kuriera poprzez kontakt z działem wsparcia jest możliwy gdy:

    - mamy problem z pojazdem, który możemy rozwiązać na miejscu (np. przebita dętka, problem z łańcuchem,             tankowanie, itp.);

    - kończy nam się zmiana i nie mamy zarezerwowanej następnej godziny;

    - rzeczywista odległość przekracza limit dla naszego pojazdu.

- Limity rzeczywistych dystansów dla poszczególnych typów pojazdów:

    - rower 7,5 km;

    - skuter 20 km;

    - samochód 15 km.

- W celu usprawnienia czasu przepisywania zamówień w tym przypadku, należy przesłać do działu wsparcia zrzut ekranu z aplikacji nawigacyjnej (np. Google Maps) pokazujący trasę z naszej lokalizacji do punktu odbioru oraz do miejsca dostawy.

- Nigdy nie zwlekamy z przepisywaniem zamówień, gdyż wpływa to znacznie na czas dostawy.

- Nie trzymamy się granicy strefy - tam kurierzy otrzymują mniej zamówień.

- Jeżeli rezerwujemy blok godzinowy, musimy się pojawić na tę godzinę. Jeśli nie jesteśmy w stanie pracować w danym przedziale czasowym, który zarezerwowaliśmy, musimy to zakomunikować.

- Więcej niż 24 godziny przed rozpoczęciem zmiany - możemy zrobić to sami w kalendarzu w aplikacji (odklikując dany blok).

- Mniej niż 24 godziny przed rozpoczęciem zmiany - piszemy na czat w aplikacji. Godziny anulowane na mniej niż 24 godziny przed rozpoczęciem zmiany mają negatywny skutek na punktację za doskonałość, natomiast nie komunikowanie zmian w grafiku może skutkować ograniczeniem dostępu do aplikacji.

- Jeżeli otrzymamy zamówienie, wyruszamy nie więcej niż 2-3 minuty po pojawieniu się powiadomienia.

- Zamówienia powinny być dostarczane poniżej 40 minut, a zamówienia partnerskie poniżej 30 minut.

- Staramy się, aby zamówienia nie były anulowane z naszej winy.

- Dbamy, aby kontaktować się z klientem bezpośrednio, na przykład w sytuacji kiedy nie ma wybranego smaku chipsów i chcemy zapytać czy inne będą w porządku lub gdy brak jednego z produktów.


 Płatność gotówką


- Razem z zamówieniem otrzymasz informację, że będzie ono opłacone gotówką. Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzić jaki sposób płatności wybrał klient.

- W przypadku zapłaty gotówką będą potrzebne Ci pieniądze do wydania reszty. W aplikacji zawsze widzisz ile gotówki Glovo powinieneś mieć przy sobie, w większości miast jest to 70 zł.

- Kiedy już odbierzesz gotówkę od klienta, w aplikacji będziesz miał podgląd Twojego salda gotówkowego.

- Jeśli będziesz posiadał więcej niż 70 zł (kwota może się różnić w zależności od miasta) możesz zapłacić gotówką za zamówienia w sklepie lub restauracji, aplikacja często będzie narzucać formę płatności sama - obserwuj jaki pojawi się symbol (wtedy stan gotówki w aplikacji będzie odjęty od stanu rzeczywistego).

- Jeśli na koniec dnia zostanie Ci więcej niż 70 zł (kwota może się różnić w zależności od miasta) gotówki aplikacja poprosi Cię, abyś wypłacił sobie różnicę jako część pensji.